Honor Roll lists for the 2018-19 School Year

Intermediate School
5th Grade – Superintendent’s
Callista Able, Dawson Blackburn, Aidan Boardman, Mylie Bracken, Kalie Brazzle, Lillian Brock, Cooper Brown, Taylor Brown, Kale Bush, Quintin Campbell, Gracie Champion, Michael Coe, Caden Coonce, Lauren Cross, Arya Crownover, Angelica Day, Haley DiMarco, Alyssa Faucette, Jordon Ferrel, Emerson Fields, Alison Gentry, Davin Gilsdorf, Carson Gresnick, Isabelle Haberstroh, Rowen Hays, Ava Heenan, Lydia Hull, Abby Hutzell, Caden Johnson, Lane Kassel, Cole Ketchum, Kaden Kornis, Collin Larrabee, Katelyn Leyda, Preston Little, Jakoby Long, Lillianna Long, William Manda, Kyland Martin, Payton Michael, Anastasia Nickols, Raquel Park, Ella Plasse, Chaise Powers, Adam Rice, Jackson Rice, Madalynne Richardson, Sawyer Richcreek, Jordyn Richey, Sydnie Shelton, Andrew Shimel, Autumn Smith, Emerson Smith, Jasper Vescovi, Kyler Wallace-Riley, Jackson Willig, Elizabeth Wood

6th Grade – Superintendent’s
LeAnn Adkins, Cooper Aldrige, Wrigley Anderson, Nathan Armstrong, Anna Beatty, Brooke Beck, Shelby Box, Lane Bracken, Alexis Brotherton, Keylee Burkhart, Ella Crain, Cody Cox, Ella Crain, Skylar Cyr, Sarah Davis, Brody Driver, Jameson Duncan, Jack Ervin, Caleb Fisher, Kordell George, Keighan Goold, Carter Hammond, Garrison Hartsell, Riley Hays, Carter Hodson, Noah Keisacker, Jordan Kenyon, Kamia Kirkland, Sidney Koehler, Tanna Kreisel, Adan Kuhns, Ella Kurtz, Ava Martinez, Laney McDaniel, Addilyn Miller, Aiden Minor, Jon Mooneyham, Sophia Moran, Wyatt Newman, Reed Nolan, Addison Owen, Jacob Petrowsky, Chasen Quilter, Addison Ralston, Jaron Reyes, Ava Rogers, Bryson Saucerman, Amelia Scrogham, Ella Shaffer, Sophia Shipp, Kaelyn Skivers, Kasyn Tevis, Andy Thielen, Kennady Thornsberry, Addison Tippie, Karsyn Todd, Caia Underwood, Nicolette Wayne, Lola Whistle, Ella Williams, Tyne Wilson

5th Grade – Principal’s
Luke Bailey, Tyler Barnes, Devin Bennett, Brittney Boileau, Lily Burns, Aidan Carey, Kaden Clark, Kyle Coillot, Cannon Cooper, Sydnie Cotter, Charlotte Creach, Kiernan Cummings, Star Davis, Delaney Duncan, Loshton Eaton, John Franklin, Tavin Glass, Ryer Halfmann, Cynthia Hernandez, Emry Hestergerg, Laura Irwin, Jackson Jacobs, Elyanna Jensen, Samual Jerabek-Shepard, Kylie Johnson, Rowdy Keene, Emma Keisacker, Jackson Koch, William Kohler, Kaitlyn Korch, Aiden Lisle, McKayla Massey, Mia Parker, Kaylnn Price, Daxton Quilter, Jeni Rosanbalm, Isaiah Rusk, Jack Skoropat, Ava Snead, Colton Stuart, Shelby Tanck, Cody Taylor, Avery Vander Veen, Lucas Vanmeter, Avery Volland, Tyler Weiss, Aiden West, Maisy Whistle, Riely Williams, Audrey Winton, Mason Young, Anna Young

6th Grade – Principal’s
Joseph Allen, Mason Amador, Kadin Bennett, Kaidah Bennett, Addison Bracken, Joci Brisbin, Aaron Creach, Chloe Elliott, Kallissa Goss, Chaney Gray, Olivia Hoffman, Cooper Kent, Lillian Kenyon, Isabella Kietzmann, Emma Lara, Gabriel Littge, Peyton Madison, Isabel McEvoy, Ava Meade, Lia Meeks, Brooks Miller, Parker Moorison, Alicelyn Patterson, Haiden Oike, Zachary Rinker, Brady Roe, Owen Rosanbaum, Ryan Schaller, Addisesn Shaw, Zane Shouse, Hanna Snow, Mya Spear, Aaron Thielen, Garrison Tweedie, Shannon Williamson

5th Grade – Honor Roll
Morgan Anspaugh, Samantha Bach, Kaylee Beachner, Aiden Ben, Michael Bridges, Campbell Bronson, Nick Brown, Faith Bryant, Kendall Cantwell, Preston Cassadya, Jayda Davis, Anisten Farmer, Willa Franklin, Payton Gibson, Dylan Givens, Hezekiah Goodpaster, Cara Hall, Alex Harrison, Kelton Harrison, Alicia Holman, Maddox Johnson, William King, Carson Kircher, Chase Lentz, Bradley Lweis, Hailee Lloyd, Chloe McIntire, Grayson Meeks, Jace Nelson, Jacob Poss, Jacob Radmacher, Kevin Rosas, Jordan Ruckdeschel, Victor Schmalz, Hannah Smith, Rubi Solorio, Gavin Stucker, Ethan Swingley, Hannah Talbot, Bradley Vogel, Hunter Walker, Joshua Watters, Marissa Williams, Hailey Williamson, Collin Woodfin, Adaline Worsley

6th Grade – Honor Roll
Faith Bledsoe, Grace Bridges, Makenzie Brown, Trenton Burnett, Alexander Catron, Johnathan Cranmer, Caitlyn Curtis, McKenna Dinges-Summers, Ryan Doolittle, Liam Elkins, Addisyn Fidler, Javan Galvan, Leanna Gentry, Mason Gibbons, Josie Gladieux, Stephanie Gonzalez, Carter Harrison, Kyden Heuwinkle, Brennan Johnson, Haley Kenyon, Kaitlyn Kircher, Charlie Kitchell, Emma Kitchell, Brayden Lango, Emily Layton, Stephen Longfellow, Bailey Lowe, Katie McKay, Richard Mead-Couch, Leah Miller, Wyatt Miller, Broc Moore, Andrew Moorefield, Abigail Munns, Connie Ouyang, Julia Pilachowski, Trystin Powers, Keidyn Richardson, Wyatt Robinson, Levi Runions, Jackson Ryan, Addison Secrist, Olivia Shipley, Chase Simmons, Kaylyn Simms, Jamie Snow, Colin Stansbury, Alana Thelin, Braxton Thompson, Skylynn Ulmer, Azasay VanZant, Jaidyn Wahlers, Samantha Ward, Christopher Watters, Sophiea Werner

Middle School
7th Grade – Superintendent’s
Camden Anderson, Ellie Beck, Carissa Bink, Halie Boardman, Alex Curry, Bo Daniel, Natalie DeLapp, Kaylyn Gillispie, Delanee Gilsdorf, Grant Hardin, Kaylyn Isaman, Westyn Jensen, Reigh Keene, Hannah Kleyh, Allie Klockenga, Jaiden Little, Grace McCommon, Amelia Mooneyham, Natalie Morris, Jadyn Ryan, Mara Shouse, Abygail Widhalm, Makynna Woods

8th Grade – Superintendent’s
Jolyn Blake, Calli Bloom, Corina Brockman, Chloe Clapp, Grayce Clark, Jay Cooper, Jonathan Cox, Mya Dellaguardia, Aryana Devault, Emma Dutcher, Sam Ewing, Makyna Faust, Kinleigh Gardner, Hailey Gentry, Carissa Ginther, Lawson Gonzalez, Taliya Guenther, Katherine Hamilton, Riley Hawkins, Mason Hicks, Reagan Kimrey, Emma Kleyh, Avery Lawrence, Gary Manda, Lydia Mannino, Katherine Meiries, James Mooneyham, Braidy Moore, Chloe More, Anna Morrison, Jesse Ouyang, Alicia Quinn, Chase Underwood, Reagan Watterson, Emileigh West

7th Grade – Principal’s
Jackson Akin, Caeron Barnes, Regan Beaman, Ella Betts, Easton Cotter, Landon Crain, Reagan Donovan, Ryan Ervin, Cory German, Campbell Gregory, Brooklyn Gresnick, Troy Gustin, Jacob Harmon, Addison Hauck, Aubrey Hudkins, Brady Hughes, Alexis Jones, Meriah Kates, Lucas Littge, Immanuel Longo, Bradley Marshall, Devin McClenahan, Aspen Milbrandt, Weston Miller, Maria Ore, Ariana Poss, Madison Powers, Cole Rasmussen, Jackson Shuler, Maggie Spears, Carly Stout, Addey Wade, Naveah Walker, Lauren Weiss, Victoria Wilson, Mya Wise

8th Grade – Principal’s
Kelsey Baker, Brayden Bass, Peyton Brunell, Brenden Bunch, Raelynn Carter, Dustin Crockett, Cooper Divine, Kathryn Dummer, Sofie Duncan, Megan Elam, Serentiy Ford, Jackson Goold, Tristin Gower, Ema Graham, Jacob Hanes, Ethan Hesterberg, Hayden Hornbostel, Jakob Hurd, Karsyn Johnson, McKenna Kaps, Dylan Kauffman, Cheyenne Maasen, Ryan Murray, Quincy Payne Thornton, Skylar Poss, Emelia Proudfit, Jozlyine Rivera, Haley Ross, Shannon Ruckman, Alena Scrogham, Brooke Shifflett, Sam Slaughter, Hannah South, Cooper Sullivan, Justin Wasson

7th Grade – Regular
Macee Adams, Brooklyn Allen, DJ Barnes, Brayden Bush, Connor Cahill, Casey Carey, Leyla Carrera, Quynn Collins, Stephanie Cornwell, Liam Cox, Jackson Ewing, Dean Graham, Trinity Halfmann, Dylan Jackson, Lauren Kidwell, Taylor King, Brayden Klotz, Brody Kohler, Trevor Lamborn, Brett Larrabee, Addison Lentz, John Mann, Lucas Mannino, Payton Moore, Asia Munns, Talan Nicholas, Allison Oliver, Caydon Orrick, Aubrey Ruona-Magill, Brooke Schror, Abbigail Smith, Steven Strong, Madalynn Stuart, Grayson Sudduth, Carter Szajnuk, Emma Taylor, Nathan Teitelbaum, Lucas Thompson, Owen Thornsberry, Makaylah Turner, Mason Tye, Jackson Vescovi, Tyler Wise

8th Grade – Regular
Cody Ammerman, Richard Brattin, Ryan Canaan, Ayden Cline, Keely Crownover, Alyssa Dinges, Cooper Fellers, Ava Goodrich, Aaron Hawley, Helen “Kat” Hoffman, Ayden Jackson, Nathan Kobie, Katelyn Langdon, Gracie Layton, Jacob Liley, Carly Long, Bethany Markham, Samuel McDowell, Mia Meuschke, Andrew Opland, Brandon Opland, Lauren Pacl, Brielle Quilter, Grant Reeves, Easton Roe, Kole Starlin, Joanna Wood

 

High School
Superintendent’s
9th Grade –
Emmy Duncan, CheyAnn Johnson, Madison Woods

10th Grade  - Drake Beaman, Abigail Teitelbaum, Tobin Wise

11th Grade  -
Collin Brockman, Kylie Campbell, Nicole Clapp, Jacey Faust, Jaden Greenwood, Esabel Helgren, Jordan Hoerl, Dayton Little, Alyssa Math, Colin Paris, Aidan Parker, Emily Perisho, Dawson Sivils, Cole Swofford

12th Grade – Daniel Albin, Andrea Allen, Marissa Bowman, Sydney Bunch, Alex Butler, Faith Griggs, McKenna Hanover, Grace Kenyon, Danielle Lichte, Taylor Markham, Mason Madison, Sarah Morris, Taylor Shewmaker, Benjamin Yoder, Paige Zieman


Principal’s
9th Grade – Walker Aldrige, Caitlyn Allen, Isabel Bakken, Isaac Bledsoe, Madison Blevins, Marko Bredenhand, Todd Corson, Madelyn Davis, Kennedy Donovan, Cason Driver, Madalynn Fatino, Kiley Faust, Samantha Fenton, Jordan Fisher, Peyton Franklin, Dharma Gilsdorf, Caroline Gray, Sophie Gregory, Bella Jensen, Robert Jobe, Molli Johnson, Sydney Johnson, Clayton Kohler, Morgan Lassiter, Logan Leiker, Wyatt Leyda, Kylie Lloyd, Barrett Looney, Grace McKee, Victoria nickols, Ryan Perisho, Hannah Ponder, Johnathan Rivera, Delaney Schuller, Jaydon Shuler, Elizabeth Sudduth, Tyler Taylor, Olivia Toler, Tara Wells, Trey Widhalm, Sarah Wilhoit, Alexia Woods

10th Grade – Joshua Anderson, Owen Bailey, Aubrey Baumberger, Darren Byrd, Joliana Canaan, Carson Case, Benjamin Cox, Nelson Descombes, Canton Elliott, Landon Fatino, Margaret Gonzalez, Paige Gustin, Connor Hardin, Hannah Joyce, Claire Kenyon, Keagon Madison, Lillie Math, Makayla McClenahan, Evan Miller, Ahston Morris, Dylan Orpin, Zion Patterson, Isabelle Proudfit, Regan Shouse, Zackary Smith, Averie Snyder, Kaemyn Stidham, James Tabony, Olivia Trask, Riley Vaughn, Addison Zurcher

11th Grade – Logan Bailey, Jackson Barnes, Isaac Belcher, Jasmine Brown, Ethan Campbell, Truman Cartner, Mitchell Coon, Braylee Davis, Catherine Davis, Lindsey Dobson, Desmond Ewing, Hunter Fannin, Lucas Henley, Cody Henry, Hanah Hocker, Angeleena Hook, Natalie Hopkins, Ashlynn Keilholz, John Kohler, Megan Kurle, Sydney Lamborn, Bethany Larkins, Jagger Lawler, Austin Long, Julia Longmeyer, Ethan Longo, Hailey McCommon, Angela McCormick, Savannah McIntosh, Abigail McKee, Aidan Moore, Cailee More, Christina Morris, Garrett Pierce, Isabella Raysik, Jayden Reyes, Abigale Rice, Kyleigh Roe, Shirley Salcedo, Simon Scott, Alex Shelton, Caleb Shepard, Morgan Smith, Nicole South, Megan Swinney, Sayler Todd, Margaret Tribble, Miguel Venegas, Melissa Walters, Sarah Watson, Rileigh West, Alexis White, Rachel Wilhoit, Grant Williams, Samantha Woods 

12th Grade – Jeffrey Augilar, Christian Atkins, Macey Barker, Katherine Bauer, Chloe Bloom, Wyatt Bramwell, Averee Brattin, Alyssa Brumlow, Kennedy Burton, Olivia Busengdal, Brandon Byrd, Morgan Carlile, Aaron Chen, Trey Clevenger, Joel Conway, Mackenzie Dimarco, John Edenburn, Dawson Ferdig, Hunter Foote, Hannah Glass, Tyler Hagan, Anastasia Hanes, Reagan Harrison, Sophia Harvey, Madeline Helms, Kayleigh Hitchcock, Gabriel Hodge, Shelby Jack, Corey Kelly, Michael Lehmann, Adelynn Link, Brittany Marshall, Emma Marshall, Joey Mazy Franks, Bryce McGinnis, Jakob Morris, Emma Mueller, Quinn Oakes, Avery Quilter, Ali Ray, Paden Ruckman, Garrett Shick, Cesar Sigala, Keegan Slaughter, Joseph Sosko, Taylot Stith, Makayla Taylor, Nannapas Trairat, Cassandra Wadle, Stewart Watson, Haley Werner, Saylor Zurcher

Regular Honor Roll
9th Grade – Sofia Abney, Leandro Adkins, Kelly Anderson, George Arbuckle, Braden Beatty, Lane Brattin, Lillie Burgess, Bailey Burnett, Kaidence Cleveland, Riley Cole, Mazlyn Collins, Jackson Crouse, Alexandria Danner, Brooke Hartwig, Elizabeth Hawkins, James Hays, Serenity Heuwinkel, Hayden Hocker, Thomas Horkay, Jackson Hunt, Carmen Kidwell, Alexis Little, Brenna Markham, Jesse Matthes, Liam McCall, Amaya McCray, Cora McSparran, Elliott Moore, Seth Moreno, Tylar Parton, Kendal Ponder, Jay Powell, Alivia Redwine, Zachary Redwine, Gavin Rogers, Rayne Rusk, Abigail Shipley, Hadelynn Smith, Carissa Smith-Neely, Larissa Spears, Shaley Swaney, David Vaughan, William Whitney, Alyssa Williams, Olivia Williams, Jeffrey Wilmoth

10th Grade – Aidan Amor, Jenna Avery, Kale Bakken, Karis Bloom, Avory Bloss, Mattie Bracken, Allee Brattin, Kylee Burgess, Evan Burns, Victoria Cain, Chanie Campbell, Makenzie Carlile, Emily Cook, Morgan Corbin, Jaxton Dinges, Caroline Duensing, Gissell Garcia, Silas Gray, Hannah Henson, Charlie Heritage, Emily Hill, Nathan Hitch, Jessica Hockett, Eugene Horkay, Emma Johnson, Brock Koehler, Michelle Kramer, Sara Laycook, Ashlyn Long, Gabrielle Lopez, Elizabeth May, Madelyn Nelson, Christopher Oliver, Sydney Peters, Madison Rapė, Alexandria Redwine, Abigail Ring, Jessica Ross, Tate Stockstill, Alaina Umscheid, Alexiea Werner, Alyssa Ziegelbein, Madalynn Zvacek 

11th Grade – Maddie Allen, Ethan Beagle, Patrick Brunell, Lane Burgess, Austin Dinges, Emmelia Dinges, Kaitlyn Ewing, Rebecca Goble, Tanner Graves, Deidra Gross, Jeffrey Hatfield, Paige Hicks, Shyann Jellison, Kolton Kincaid, Blaine Kleyhm Victor Leiker, Trenton Long, Michael Maasen, Audrey Mann, Randi Miller, Julia Moore, Mikayla Ollison, Wyatt Perkins, Trinity Pruett, Madison Roeder, Carly Rogers, Carson Shoop, Lily Spear, Hailey Terril, Brylee Wells, Alec Wheeler

12th Grade – Laura Allee, Trace Armstrong, Dylan Berry, Sierra Bowman, Emily Chace, Kaitlyn Clevenger, Katie Cortinas, Zoe Crockett, Delaney Davis, Mariah Dryer, Keyara Halstead, Jakob Hammond, Blake Hartwig, Mason Haaten, Amber Gerken, Ainsley Gray, Jaeden Grego, Mithcell Hayes, Jeremy Higgins, Mazen Jackson, Clifford Jellison, Gage Johnson, Miranda Kelley, Zachariah Ketchum, William Markham, Bayne McCall, Sarah Miller, Maragh Newberry, Cameron Parker, William Pryor, Peyton Schlueter, Jackson Stone, William Toler, Timothy Whorton, Cierra Williams